Osnovna šola Horjul je planetu prijazna šola

»Vsaka, še tako majhna odločitev, vpliva na okolje, v katerem živimo.« (Mojiceja Podgoršek)

V okviru društva Planet Zemlja se je slovesnosti ob svetovnem dnevu okolja, 5. junija na Gospodarskem razstavišču udeležilo preko 300 otrok in mentorjev iz Slovenije in Italije. Med njimi tudi naši prvošolci in učenke 8. razredov.

Tudi v letošnjem šolskem letu je Osnovna šola Horjul sodelovala v projektu »Planet Zemlja« v dveh natečajih. Naši najmlajši učenci v natečaju »Eko beri«, učenke 8. razredov Lea Rožnik, Vlasta Čadež, Janja Stanovnik, Eva Žakelj in Neža Prosen pa v natečaju »Zemljo so nam posadili otroci«, za kar so prejele tudi srebrno priznanje.

Osnovna šola Horjul je že šesto leto zapored prejela naziv »Planetu prijazna šola«.

Mentorica: Mirica Založnik Simončič, Maja Prebil