Prostovoljstvo

Največ, kar lahko podarimo, je svoj čas, trud in dobra volja

V šolskem letu 2019 – 2020 je bilo v interesno dejavnost prostovoljstvo vključenih 11 učencev Osnovne šole Horjul, ki obiskujejo 5. in 6. razred.

Učenci prostovoljci so svoj čas, trud in dobro voljo od oktobra do marca delili z mlajšimi učenci v podaljšanem bivanju.

V decembru pa so pomagali organizirati in izpeljati tudi humanitarno zbiralno akcijo Za otroški nasmeh, ki je potekala pod okriljem Rdečega Križa Slovenije.

Prostovoljno delo učencev je bilo v okviru natečaja Slovenske filantropije – Združenja za promocijo prostovoljstva prepoznano in nagrajeno z nazivom Junaki našega časa. O prejemu naziva priča zastava, ki visi v avli šole.

Tri najbolj dejavne prostovoljke, ki so opravile veliko število ur prostovoljnega dela so tudi same prejele naziv Junakinje našega časa.

VSEM PROSTOVOLJCEM HVALA ZA OPRAVLJENA DOBRA DELA!

Naj se le-ta nadaljujejo.

Barbara Buh, mentorica prostovoljcem