Italija

Na slovenski kulturni praznik se je ekipa naše šole odpravila na projektno srečanje v Italijo. Iz Benetk smo poleteli v Rim, kjer smo si prvi dan ogledali zgodovinske in kulturne znamenitosti.

V ponedeljek zvečer smo se odpravili proti mestu Agnone, saj je tam naša partnerska šola. Preživeli smo zanimiv teden, si nabrali veliko koristnih izkušenj, manjkalo ni niti zabave. Zelo smo hvaležni družinam, ki so naše otroke zelo toplo sprejele.

Naši učenci so v Italiji izvrstno zastopali našo državo in nadvse uspešno predstavili našo Unesco kulturno dediščino.

Jan in Erik sta predstavila kulturno dediščino pod zaščito Unesca. Udeleženci so izvedeli marsikaj zanimivega o koliščarjih na Ljubljanskem barju. Za tiste slušatelje, ki jih je tema posebej zanimala, sta fanta pripravila poučen plakat.

Sara, Pia in Urška so opisale naravno dediščino pod zaščito Unesca. Zaradi odlične predstavitve Škocjanskih jam bo odslej obisk v teh kraških jamah občutno porastel. Tudi Sara in Pia sta za udeležence, ki so želeli o Škocjanskih jamah izvedeti več, pripravili nadvse zanimiv plakat.

Za kotiček Comenius so učenci, ki so se udeležili izmenjave, izdelali tudi zanimiv plakat.

Jan, Erik, Pia, Sara in Urška so svoje vtise predstavili tudi staršem.

Vas zanima sama predstavitev? Ogledate si jo lahko spodaj.

Pia, Sara, Urška, Erik, Jan ter učiteljici Vesna in Sonja