Petkovškova kolonija malo drugače

OŠ Ivana Cankarja Vrhnika je v četrtek, 19. aprila, organizirala 36. Petkovškovo kolonijo malo drugače.
Na njej so osnovnošolci iz okoliških šol in vrhniški umetniki slikali na betonske plošče velikega formata. S temo letošnje kolonije so se poklonili pisatelju Ivanju Cankarju ob 100. obletnici smrti. Zaradi velikih formatov je delo potekalo na prostem. Tudi likovni pripomočki so bili malo drugačni in večji kot ponovadi. Mladim umetnikom je bilo naklonjeno tudi vreme, saj jih je sonce razvajalo s poletnimi temperaturami. Mogoče kar malo preveč.
Nastale so res prave umetnine VREDNE OGLEDA. Po ustvarjanju smo prosti čas lahko izkoristili za sprehod po Cankarjevi literarni poti in obisk slaščičarne. 🙂
Kolonija se je zaključila s kulturnim programom in otvoritvijo razstave, ki je na ogled v parku ob Tržaški cesti. Razstavljena dela bodo na ogled tudi na drugih lokacijah, na koncu pa bodo dela krasila zunanjost šole Ivana Cankarja.
Likovne kolonije so se udeležile učenke 9. razredov: Valerija Koligar, Irena Čepon, Neža Kozjek in Iza Lesjak.