Obvestilo o zaprtju zavoda in odpovedi nujnega varstva

Spoštovani,

kot ste že zasledili v medijih, bosta vrtec in šola s ponedeljkom, 16. 3. 2020, zaradi odredbe s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, preventivno zaprla svoja vrata do predvidoma 29. 3. 2020.

V našem zavodu smo pripravili Načrt za kontinuirano delovanje in izvajanje dejavnosti v OŠ Horjul, ki vsebuje preventivne dejavnosti, s katerimi so bili seznanjeni vsi zaposleni, učenci, otroci in Občina Horjul, ki predvideva tudi zgoraj omenjeni ukrep.

Izobraževanje učencev bomo v čim večji možni meri izvajali na daljavo ter ob pomoči in podpori staršev, tj. z navodil po elektronskih pošti in na spletni strani šole.

O ponovnem odprtju vrtca in šole vas bomo obveščali preko vrtčevske in šolske spletne strani ter obvestili na vhodnih vratih posamezne stavbe.

Prosimo, da spremljate omenjeni spletni strani in berete elektronsko pošto.

Vlada Republike Slovenije je 15. 3. 2020 izdala Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, s katero bo prenehala veljati Odredba o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih (Uradni list RS, št. 19/20 in 22/20), ki je dovoljevala organiziranje nujnega varstva otrok.

Vse šole in vrtci bodo od 16. marca 2020 do preklica zaprti, nujno varstvo NE bo organizirano.

Lepo vas pozdravljam,

Aleksander Gube, ravnatelj

Morda vam bo všeč tudi...