Prostovoljno samotestiranje za vse učence

Spoštovani,

objavljamo informacije glede prostovoljnega samotestiranja učencev, ki smo jih prejeli z okrožnico Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport dne 28. 10. 2021.

Z željo in upanjem, da šole ostanejo odprte, se je država odločila za možnost prostovoljnega samotestiranja za vse učence osnovne šole (od 1. do 9. razreda). Samotestiranje bi potekalo doma, in sicer dvakrat na teden (ob ponedeljkih in sredah).

Kompleti za samotestiranje učencev in dijakov bodo na voljo v lekarnah od petka, 29. 10. 2021. V skladu z navodilom Ministrstva za zdravje bodo lekarne teste brez posebnih potrdil izdajale staršem ali zakonitim zastopnikom s Kartico obveznega zdravstvenega zavarovanja.

Po novem učencu/dijaku trenutno pripada 10 hitrih antigenskih testov na mesec.

Več informacij o samotestiranju je na spletni strani NIJZ.

V šoli bomo naredili vse, da se okužbe med učenci in sodelavci ne bi širile ter da bomo lahko čim več pouka izvedli v učilnicah v šoli. Za zajezitev širjenja se bomo ravnali po navodilih in priporočilih NIJZ, za kar pa računamo na podporo in razumevanje vas staršev. S skupnimi močmi bomo zmogli.

Lep pozdrav.

Kolektiv OŠ Horjul