Organizacija vzgojno-izobraževalnega dela ob vrnitvi – 22. 1. 2021

Obratovalni čas šole bo zaradi izjemnih situacij prilagojen, zato bo šola odprta med 7.00 in 15.00.

Priporočamo, da učenci v šolo prihajajo čim bližje začetku pouka in odhajajo takoj po njem oz. kosilu in se tako čim krajši čas zadržujejo v šoli ter izpostavljajo morebitnim tveganjem za okužbo.

V šolo sodijo samo ZDRAVI učenci in zaposleni.

Šolski prevoz bo organiziran. O uri prevoza boste obveščeni v ponedeljek.

Učenci bodo v šolo vstopali in izstopali skozi glavni vhod, razen učenci 1. razredov, ki bodo do učilnic dostopali pri matičnih učilnicah.

Po vstopu v šolo bodo učenci maske odvrgli v koš (pralnih seveda ne), zato naj imajo s seboj več mask.

Pouk bo organiziran znotraj iste skupine – oddelka, razen pri skupinah – oddelkih, kjer ne moremo zagotoviti zadostne razdalje.

Dejavnosti obveznega in razširjenega programa se bodo izvajale znotraj iste skupine – oddelka v istem prostoru.

Skupin – oddelkov ne bomo združevali.

Izvajale se bodo tiste interesne dejavnosti, ki se lahko izvajajo v okviru iste skupine – oddelka. Interesnih skupin z zunanjimi izvajalci ne bomo izvajali.

Individualna in skupinska učna pomoč ter dodatna strokovna pomoč se bosta za učence od 1. do 3. razreda izvajali v prostorih šole.

Dnevi dejavnosti za učence od 1. do 3. razreda se bodo izvajali v prostorih šole.

Učitelji bodo ves čas uporabljali zaščitne maske, učenci pa le, kadar bodo zapustili matično učilnico.

Zajtrk in malica bosta organizirani v matični učilnici, kosilo pa v jedilnici po prilagojenem urniku, da ne bo prihajalo do mešanja skupin – oddelkov.