Šolsko bralno tekmovanje

BRALNO TEKMOVANJE OŠ HORJUL

»Ker radi potujemo s knjigami!«

Kdaj? Od 17. septembra 2020–2. aprila 2021.

Kaj šteje?

• ODSTOTEK OPRAVLJENIH BRALNIH ZNAČK PRI UČENCIH (torej največ 100 točk/oddelek)
  • ODSTOTEK OPRAVLJENIH BRALNIH ZNAČK PRI (STARIH) STARŠIH (štejeta največ dva (stara) starša na učenca) (torej največ 100 točk/ oddelek)
  • OCENJEVANJE IMENA ZA BRALNO TEKMOVANJE: prvi trije oddelki z obeh stopenj dobijo 10, 8 oz. 5 točk.
  • OCENJEVANJE BRALNEGA KOTIČKA: prvi trije najuspešnejši oddelki s predmetne in razredne stopnje dobijo 20, 10 oz. 5 točk.

V kolikor bo na koncu seštevek točk pri dveh razredih iste stopnje enak, bo o zmagovalcu odločil žreb.

Dejavnosti

Učenci IN (stari) starši beremo za bralno značko.

Do 30. septembra

Vsak oddelek predlaga ime za bralno tekmovanje.

Prvi izbor bo opravila šolska komisija (A. Gube, M. Poženel, P. Končar), ki bo izbrala pet najboljših imen.

Za končni izbor najboljših treh imen pa bodo glasovali:

Boštjan Gorenc Pižama, Anja Štefan, Ljoba Jenče, Majda Koren, Žiga X Gombač, Primož Suhodolčan, Tilka Jamnik, Janko Prebil, Renata Zamida (JAK)…

Do 1. decembra

Vsak oddelek v svojem matičnem razredu izdela bralni kotiček.

Kotiček bomo ocenili v prvih dneh decembra. Člani komisije ne bodo razredniki.

Kriteriji ocenjevanja bodo: izvirnost, natančnost izdelave, uporabnost.

Nagrada

En zmagovalni razred z razredne in en s predmetne stopnje se ob koncu šolskega leta odpeljeta na nagradni izlet!