Izvajanje vzgojno-izobraževalnega dela v osnovnih šolah od 1. 2. 2021 – NUJNO (dopisano 29. 1. 2021)

Spoštovani,

obveščamo vas, da je Vlada RS v četrtek, 28. 1. 2021, sprejela spremenjen Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, ki bo objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije.

S spremenjenim odlokom se začasno prepoveduje zbiranje ljudi v vrtcih/osnovnih šolah, razen za otroke in učence od 1. do vključno 3. razreda v Gorenjski, Koroški, Osrednjeslovenski, Podravski, Pomurski, Primorsko-notranjski in Savinjski regiji.

V teh regijah bo od ponedeljka, 1. 2. 2021, do petka, 5. 2. 2021, vzgojno-izobraževalno delo za učence od 1. do vključno 3. razreda potekalo v prostorih šole.

V ponedeljek, 1. 2. 2021, bo za zaposlene v osnovnih šolah in zaposlene v vrtcih, ki sodijo v »rdeče« regije, potekalo hitro testiranje na okužbo s SARS-CoV-2. Pouk za učence od 1. do vključno 3. razreda bo potekal v šoli.

Za učence od 4. do 9. razreda bo v zgoraj naštetih (tako imenovanih »rdečih« regijah) tudi v tednu od 1. do 5. 2. 2021 izobraževanje potekalo na daljavo.

Kolektiv OŠ Horjul in Aleksander Gube, ravnatelj