Prvi šolski dan

Spoštovani!

Novo šolsko leto bomo začeli v sredo, 1. 9. 2021.

Skladno z navodili ministrstva, vlade in trenutno epidemiološko situacijo bomo šolsko leto začeli po modelu B.

• Za učence od 2. do 9. razreda se pouk prične ob 8.30.
  • Za učence 1. razredov se sprejem začne ob 10.30 na ploščadi pred 1. razredoma.
  • Učenci od 5. do 9. razreda bodo ključe garderobnih omaric prejeli od razrednikov.
  • Jutranjega varstva za 1. razrede na ta dan ni.
  • Učenci bodo imeli pouk v matičnih učilnicah (glej seznam spodaj).
  • Jutranje varstvo vozačev bo organizirano v matičnih učilnicah.
  • Podaljšano bivanje bo organizirano do 16.30 (otroci bodo iz PB sami lahko odšli domov le s pisnim obvestilom staršev).
  • Učenci bodo imeli prvi dve uri razredne ure, nato bo pouk potekal po urniku objavljenem na spletni strani šole.
  • Malico in kosilo bomo organizirali. Od 2. 9. 2021 pa tudi zajtrk in popoldansko malico.
  • Učenci naj imajo s seboj torbo z vsemi šolskimi potrebščinami in copate.
  • Šolski prevoz bo vozili po sporočenem voznem redu (zjutraj). S termini popoldanskih prevozov vas bomo seznanili predvidoma oktobra, do takrat pa bo veljal režim pospešenega prevoza domov. Otroci se bodo vrnili domov med 13.30 in 15.30.

Seznam matičnih učilnic:

1. a: učilnica 17

1. b: učilnica 18

2. a: učilnica 12

2. b: učilnica 11

3. a: učilnica 15

3. b: učilnica 14

4. a: učilnica 13

4. b: učilnica 16

5. a: učilnica 20

5. b: učilnica 19

6. a: učilnica 6

6. b: učilnica 9

7. a: učilnica 8

7. b: učilnica 7

8. a: učilnica 3

8. b: učilnica 4

9. a: učilnica 2

9. b: učilnica 5

Od četrtka, 2. 9. 2021, bomo izvajali jutranje varstvo, podaljšano bivanje, obvezne in neobvezne izbirne predmete, interesne dejavnosti, redni pouk (tudi z manjšimi učnimi skupinami v 8. in 9. razredu). Prihajalo bo do združevanj.

Prosimo vas, da v šoli upoštevate osnovna zdravstvena priporočila:

1. V šolo pridemo zdravi – brez znakov okužbe dihal.
  2. Umivamo si roke.
  3. Skrbimo za higieno kihanja in kašlja.
  4. Ne dotikamo se obraza z neumitimi rokami.
  5. Vzdržujemo medosebno razdaljo 1,5 metra.
  6. Učenci od 6. do 9. razreda uporabljajo zaščitne maske, učenci od 1. do 5. razreda pa le, ko zapustijo matični razred.
  7. Za zaposlene in starše: preverjanje pogoja PCT, nošenje mask itd. bomo izvajali skladno z veljavnimi odloki Vlade RS.
  8. Učencem, ki iz različnih razlogov ne morejo oz. ne smejo nositi maske, bomo omogočili vključitev v šolo.
  9. Starše, ki boste prvi šolski dan pospremili otroka v prvi razred, še posebej prosimo, da vzdržujete varnostno razdaljo in uporabljate zaščitno masko. Za udeležbo na predavanju g. Marka Juhanta bo potrebno izpolnjevati pogoje PCT.

Lepo vas pozdravljamo.

Kolektiv OŠ Horjul