ZAMAŠKONJAM

Solidarni smo. Pomagamo. Zavedamo se, da vsak od nas potrebuje pomoč in vemo, da je pomagati lepo. Pogovarjamo se o vrednotah, ki so pomembne. Vsak od nas si ve, da je lepo, če si prijazen, razumevajoč, če pomagaš, imaš rad, sprejemaš, če čutiš katr čuti drug.

Izdelali smo škatlo, ki ji ime Zamaškonjam. Rad ima plastične zamaške. Vse, ki jih bo »pojedel« bomo donirali društvu Vesele nogice.

Društvo “Vesele nogice” je društvo za pomoč otrokom z zaostankom v razvoju na različnih področjih. Ustanovitelji društva so starši otrok s cerebralno paralizo in drugimi razvojnimi zaostanki. Za ustanovitev društva so se odločili, ker v javnem zdravstvu otroci niso deležni zadostne strokovne pomoči, ki je v času razvoja in rasti najbolj pomembna.

S pomočjo zamaškov bodo otroci z zaostankom v razvoju lahko dobili terapije, ki jim bodo pomagale, da bodo bolj zdravi, veseli in zadovoljni.

Tanja Bergant