Obisk francoske animatorke v šestih razredih

Marca je naše šestošolce obiskala animatorka s Francoskega inštituta v Ljubljani, gospa Clara Picart. V šolsko uro trajajoči delavnici jim je pokazala, kako zveni francoski jezik, in jih na zabaven način naučila celo nekaj osnovnih francoskih besed, npr. pozdrave, barve, dele telesa in celo nekaj glagolov. Za zaključek so učenci izdelali papirnate zgibanke z naučenimi besedami in frazami ter sličicami francoskih prepoznavnosti. Da pa je bilo vse skupaj še boljše, nam je Clara prinesla nekaj sladkega – nougat iz Montelimarja in francoske karamele ter čokoladice.

Zahvaljujemo se gospe Clari Picart in Francoskemu inštitutu v Ljubljani za obisk in zanimivo izkušnjo, ki je šestošolce zagotovo navdušila nad francoskim jezikom. Veselimo se nadaljnjega sodelovanja.

Un grand merci!

Mojca Podobnikar