Eko športne igre v prvem razredu

Pred dvema letoma se je naša šola prvič vključila v vseslovenski program Eko-šole, ki je  mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, a tekom šolanja že vsa leta  spodbujamo  in ozaveščamo učence o trajnostnem razvoju.

Tako smo v preteklem tednu v prvih razredih izvedli športni dan EKOIGRE. Za izvedbo smo potrebovali star časopis, odrabljena vedra za mleko, nekaj domišljije in mnogo dobre volje.

Najprej smo odšli na krajši pohod in osvojili  drugi vzpon za Zlatega sončka. Ob povratku smo se zbrali na igrišču, kjer smo sestavili enakovredne ekipe. Naše vodilo  je bilo priti od starta do cilja in se ob tem zabavati.  Igre so si sledile takole: tek s časopisnim papirjem na trebuhu do cilja, po papirju do cilja, preko papirja do cilja, s časopisno streho do cilja, kepa skozi tunel in ekipno naprej do cilja.

S sodelovanjem in dobro ekipno igro nam je vsem uspelo opraviti vse naloge in se ob tem nasmejati svojim spretnostim.

Ker smo naravoljubci, smo za seboj skrbno pospravili  in si prislužili naziv ZELENI VITEZ.

Zapisali razredničarki prvih razredov Mojca in Irena.