Tretješolci na obisk krajevne knjižnice

Tretješolci v okviru knjižnične vzgoje in knjižničnih informacijskih znanj spoznajo splošno knjižnico svojega kraja. Naši tretješolci tako obiščejo horjulsko enoto Mestne knjižnice Ljubljana. To sredo, 24. 1. 2024, se bomo tja odpravili s 3. b razredom, 9. 2. 2024 pa s 3. a. Učenci se bodo seznanili z razvrstitvijo gradiva v krajevni knjižnici, s postopkom in pravili izposoje, knjižničarka, ga. Petra Dvojmoč, pa jim bo zagotovo pripravila še kakšno zanimivo dejavnost. Otroci, ki v krajevno knjižnico še niso vpisani, bodo dobili tudi prijavnice za vpis. Ta je zanje brezplačen.

Obisk krajevne knjižnice je eden izmed načinov, s katerimi si prizadevamo spodbuditi branje in dvigniti bralno pismenost naših učencev. Verjamemo, da nam bo to tudi uspelo, še posebej, če bomo imeli pri tem podporo staršev, ki lahko z družinskim branjem in lastnim zgledom odločilno pripomorejo k večjemu številu dobrih mladih bralcev.