Stari časi, stari predmeti in France Prešeren

V prvih razredih imamo temo o življenju nekoč, ki je učencem zelo zanimiva. Večinoma se pogovarjamo in med pogovorom delimo vse znanje, ki ga imamo, poslušamo druge in slišimo marsikaj novega.

Učenci so v šolo prinesli stare predmete in vsak je predstavil svojega. Starši in stari starši so učencem že doma povedali marsikaj zanimivega, v šoli pa smo znanje nadgradili. Spoznali smo življenje otrok nekoč, primerjali oblačila starih časov in tistih, modernih, ki jih nosimo sedaj, ter spoznavali igre, ki so krajšale čas otrokom, ko še ni bilo računalniških igric in telefonov.

Pogovarjali smo se tudi o največjem slovenskem pesniku Francetu Prešernu in o tem, kako je prijazno delil suhe slive. Včasih so se suhega sadja otroci razveselili bolj kot danes bonbonov in čokolad.

Vsi smo se strinjali, da je bilo življenje nekoč popolnoma drugačno, nismo pa se znali odločiti, kdaj je bilo lepše. Otrokom nekoč ali otrokom danes?

Tanja Bergant Kač