Območno srečanje otroških folklornih skupin

V četrtek, 7. 3. 2024, je v Domu krajanov Sora potekalo območno srečanje otroških folklornih skupin Ko mlinček ropoče. Med sedmimi skupinami, ki so se predstavile, je bila tudi skupina učencev OŠ Horjul, ki obiskujejo interesno dejavnost folklora. Naši učenci so se predstavili s spletom belokranjskih plesov, s katerim so poželi velik aplavz publike. Kljub nekaj treme so učenci svoj nastop izvedli zelo dobro. Če pa upoštevamo, da je bil to njihov prvi nastop pred ocenjevalci, nam pohval za njihov nastop res ne more zmanjkati. Učenci sedaj z mentorjem skupaj čakamo na oceno ocenjevalke Hane Brezovnik in upamo, da smo jo uspeli z našim nastopom prepričati za uvrstitev na regijsko srečanje.

Na tem mestu bi se radi zahvalili Folklorni skupini Klas Horjul, ki nam je posodila noše za naš nastop. Kot mentor pa bi se zahvalil tudi vsem staršem, ki so poskrbeli, da so te obleke prišle do nastopa zlikane in nato še oprane nazaj v roke FS Klas.

Peter Hribernik