Podpis eko listine

V sredo, 11. 5.,  se je OŠ Horjul s podpisom eko listine tudi uradno pridružila mreži Ekošol.

Na šoli si prizadevamo, da z načini poučevanja in z izvajanjem dejavnosti mlade vzgajamo v duhu ohranjanja čiste in biotsko raznovrstne Zemlje. Iščemo načine, ki bi ljudem omogočali življenje na planetu, na katerega neizbežno vplivajo podnebne spremembe.

Delovanje na ekološkem področju smo želeli razširiti in dejanja so pripeljala do priključitve Osnovne šole Horjul v mrežo sedemstosedemnajstih Ekošol, ki delujejo po Sloveniji.

S podpisom eko listine smo se zavezali, da bomo vzgajali in negovali naslednje vrednote:

• ločeno zbiranje odpadkov in recikliranje,
  • izkoriščanje naravnega okolja za proces učenja in razvijanja zdravja z načrtovanimi športnimi in sprostitvenimi aktivnostmi,
  • varčna raba vode in električne energije,
  • ozaveščanje o pomenu trajnostne mobilnosti in izdelava načrta šolskih prevozov,
  • razvijanje odnosa do hrane in ekološke osveščenosti.

Slovesnost so s prisotnostjo počastili tudi nacionalni koordinator Ekošole gospod Gregor Cerar, župan občine Horjul gospod Janko Prebil in ravnatelj gospod Aleksander Gube. Učenci razredne stopnje so pripravili igrivo prireditev, ki je popestrila slavnostni dogodek.

Alenka Krušič