Prvošolci prvič v šolski knjižnici

Dan zlatih knjig, ki ga običajno obeležimo 17. septembra, letos pa se je odvil 19. septembra, že tradicionalno pomeni začetek branja za bralno značko. Na ta dan šolsko knjižnico prvič obiščejo tudi prvošolci in tudi na naši šoli je bilo tako. Na ponedeljkovo jutro smo v knjižnici pričakali oba prva razreda z njunima razredničarkama Ireno in Mojco. Predstavili smo jim knjižnico, pokazali, kje se nahajajo knjige, primerne za njihovo starostno stopnjo, in jih povprašali, katere so njihove priljubljene knjige.

Prebrali smo še pravljico, se o njej pogovorili, na koncu pa so prav vsi v dar dobili knjigo Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib avtorice Ide Mlakar Črnič. Knjigo vsem slovenskim prvošolcem podarja Društvo Bralna značka Slovenije s podporo Javne agencije za knjigo Republike Slovenije, podjetja Hofer in SVIZ Slovenije. Upamo, da bo prvošolcem podarjena knjiga popestrila kakšno deževno jesensko popoldne in da bodo knjige njihove pogoste spremljevalke v času osnovnošolskega šolanja, pa tudi pozneje. Zagotovo se bomo mnogokrat srečali tudi v naši šolski knjižnici, kjer bodo vedno dobrodošli.

Mojca Podobnikar

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost