Svet zavoda

Svet zavoda je organ upravljanja zavoda in odloča o zadevah, ki jih določajo zakoni, akt o ustanovitvi zavoda ali drugi predpisi, sprejema letni delovni načrt zavoda, potrjuje letno poročilo ter odloča o zadevah, za katere ni pooblaščen drug organ. Svet zavoda deluje v skladu z zakonom o OŠ in odlokom o ustanovitvi Občine Horjul.

V skladu z 46. členom Zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja (Uradni list RS, št. 57-2410/2012 z dne 27. 7. 2012) Svet javnega vrtca oziroma šole sestavljajo:

• trije predstavniki ustanovitelja,
  • pet predstavnikov delavcev zavoda,
  • trije predstavniki staršev.

Svet zavoda OŠ Horjul sestavljajo:

• trije predstavniki ustanoviteljice občine Horjul: Mojca Jazbar, Matej Vidrih, Peter Bastarda
  • trije predstavniki staršev: Andreja Cankar, Uroš Vrhovec, Andreja Miklič
  • pet predstavnikov zaposlenih: Mojca Potrebuješ, Irena Leskovar, Sonja Videčnik, Tjaša Janša, Darja Čufer Šibau.

Svet zavoda vodi predsednica Sveta zavoda OŠ Horjul Mojca Potrebuješ.

Naloge Sveta zavoda:

• predlaga ustanovitelju spremembo in razširitev dejavnosti,
  • daje ustanovitelju mnenje in predloge o posameznih vprašanjih,
  • po potrebi natančneje določi postopek volitev delavcev v svet šole,
  • sprejema pravila in druge splošne akte zavoda, ki jih določajo pravila zavoda in druge, splošne akte zavoda,
  • sprejema letni delovni načrt in poročilo o njegovi izvršitvi,
  • obravnava letno in polletno poročilo o vzgojni in izobraževalni problematiki,
  • imenuje pritožbeno komisijo,
  • oblikuje kriterije za subvencioniranje prehrane, šole v naravi,
  • odloča o pritožbah v zvezi s pravicami, obveznostmi in odgovornostmi delavcev iz delovnega razmerja,
  • razpisuje volitve predstavnikov v svet šole,
  • določa finančni načrt in sprejema zaključni račun zavoda,
  • imenuje in razrešuje ravnatelja,
  • opravlja druge naloge, določene z zakonom ali aktom o ustanovitvi in pravili ter drugimi akti zavoda.

Sestanki in teme sestankov sveta zavoda v šolskem letu 2016/17.