Kulturna šola

Osnovna šola Horjul je v letu 2016 prvič prejela naziv KULTURNA ŠOLA. Pridobljeni naziv smo v letu 2021 uspešno ohranili in ga bomo uporabljali do leta 2025.

Gre za državni projekt pod okriljem Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti. Namenjen je osnovnim šolam, ki glede številčnosti kot tudi kakovosti izkazujejo nadpovprečno aktivno kulturno udejstvovanje učencev in njihovih staršev, starih staršev ter mentorjev.

Osnovna šola Horjul je zadostila vsem kriterijem, ki so se ocenjevali, in sicer:

• kulturno delovanje na vsaj petih področjih v zadnjih treh letih,
  • razvejanost kulturnih področij,
  • število vključenih učencev v redne in obšolske kulturne dejavnosti,
  • udeležbo in doseganje vidnih rezultatov na selekcioniranih revijah, srečanjih, festivalih in tekmovanjih (na lokalni, območni, regionalni, državni in mednarodni ravni),
  • obseg izvedenih kulturnih dogodkov za notranjo/šolsko in zunanjo javnost,
  • način in obseg spodbujanja mentorskega dela za kulturna in umetniška področja ter
  • obseg povezovanja med različnimi področnimi dejavnostmi ter med različnimi šolami (oz. drugimi institucijami) v skupne kulturne projekte.

Ponosni smo, da smo ponovno prejeli priznanje za KULTURNO ŠOLO leta 2021.

Zaključno prireditev leta 2021 je organizirala Osnovna šola Danila Lokarja Ajdovščina, tj. naj kulturna šola leta 2020.

Aleksander Gube, koordinator kulturne šole