Kulturna šola

Smo prejemniki priznanja za KULTURNO ŠOLO leta 2016. Pridobljeni naziv se uporablja do leta 2021.

Gre za državni projekt pod okriljem Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti. Namenjen je osnovnim šolam, ki glede številčnosti kot tudi kakovosti izkazujejo nadpovprečno aktivno kulturno udejstvovanje učencev in njihovih staršev, starih staršev ter mentorjev.

Osnovna šola Horjul je zadostila vsem kvantitativnim in kvalitativnim kriterijem. Komisija je ocenjevala:

• kulturno delovanje na vsaj petih področjih v zadnjih treh letih,
  • razvejanost kulturnih področij,
  • število vključenih učencev v redne in obšolske kulturne dejavnosti,
  • udeležbo in doseganje vidnih rezultatov na selekcioniranih revijah, srečanjih, festivalih in tekmovanjih (na lokalni, območni, regionalni, državni in mednarodni ravni),
  • obseg izvedenih kulturnih dogodkov za notranjo/šolsko in zunanjo javnost,
  • način in obseg spodbujanja mentorskega dela za kulturna in umetniška področja ter
  • obseg povezovanja med različnimi področnimi dejavnostmi ter med različnimi šolami (oz. drugimi institucijami) v skupne kulturne projekte.

Ponosni smo, da smo prejeli priznanje za KULTURNO ŠOLO leta 2016. Pridobljeni naziv se uporablja do leta 2021.

Zaključne prireditve na Osnovni šoli Petrovče sta se udeležila tudi dva učenca naše šole, ki sta svoje zanimanje za kulturo pokazala na folklorni delavnici.

Nataša Garafol, koordinatorica kulturne šole