Ocenjevanje znanja na daljavo

Dragi učenci, spoštovani starši,

kot ste verjetno že izvedeli od razrednikov in učiteljev, bomo s 1. 2. 2021 začeli z ocenjevanjem znanja na daljavo.

Učitelji bodo z učenci izvedli preverjanja znanja, jim podali povratne informacije, jih seznanili z oblikami ocenjevanja znanja in jim napovedali datume ocenjevanj.

Šolsko leto ima le eno ocenjevalno obdobje. Prilagojeno je tudi število ocen, ki jih morajo učenci pridobiti.

Pisnih ocenjevanj znanja na daljavo ne bo.

Ocenjevali se bodo ustni odgovori ter likovni, tehnični, praktični in drugi izdelki, projektno delo in govorni nastopi učencev.

Pri ocenjevanju znanja bo potrebno poskrbeti (tukaj prosimo za pomoč starše), da bodo učenci v prostoru sami in da se zagotovi takšna situacija, kot je pri pouku, ko odgovarjajo pred sošolci in učitelji samostojno, brez staršev in ostalih sorodnikov. Za ocenjevanje znanja morajo imeti učenci delujoč mikrofon in kamero, ki sta med ocenjevanjem znanja vključena (učenci si lahko opremo izposodijo tudi v šoli).

V primeru, da se v tem času vrnemo v šolo, bo ocenjevanje potekalo v šoli.

Verjamemo v vas učence in v znanje, ki ste ga pridobili, le samozavestno ga še dokažite.

Navodila za ocenjevanje znanja med poučevanjem na daljavo

Kolektiv OŠ Horjul in Aleksander Gube, ravnatelj