»Bralci tekmovalci« – rezultati šolskega bralnega tekmovanja

Letos smo na naši šoli prvič organizirali šolsko bralno tekmovanje “Bralci zmagovalci”.

Učenci so bili s knjigami zaposleni tekom celega leta: tekmovali so v iskanju primernega imena, ki so nam ga pomagali izbrati slovenski pisatelji in pisateljice, ustvarjali so razredne bralne kotičke in seveda brali za Bralno značko. Bralnemu gibanju so se pridružili tudi starši in učitelji. Kar 36 (starih) staršev je opravilo Bralno značko. Čestitamo!

Vse naštete dejavnosti smo pridno beležili in na koncu so številke pokazale sledeče:

Na razredni stopnji so največ točk zbrali učenke in učenci 4. a.

Na predmetni stopnji sta dva razreda dosegla isto število točk (9. a in 7. b) in je moral o zmagovalcu odločiti žreb. Zmagovalci, ki so prispevali tudi ime našemu tekmovanju, so učenke in učenci 7. b.

Če bodo razmere dopuščale, se bodo učenci in učenke 4. a in 7. b v juniju odpeljali na obljubljeni izlet.

Zmagovalcem in vsem ostalim učencem, staršem in učiteljem, ki so v knjigah našli užitek in zatočišče v teh osamljenih časih, čestitamo!

Gotovo se vsi sodelujoči strinjamo, da smo s knjigami potovali v nove svetove, živeli mnoga življenja, se smejali, jokali, včasih zgražali, se pogovarjali, … skratka, živeli bogata življenja. Naj bo tako tudi v prihodnje!