Bralna čajanka

1. februarja smo v šolski knjižnici priredili bralno čajanko in se pogovarjali o prebrani knjigi Preživetje avtorja Igorja Karlovška, ki smo jo dobili v dar v okviru projekta »Medgeneracijsko branje« od Društva Bralna značka. Cilj projekta je združiti dve različni starostni skupini, ki prebereta isto knjigo in o njej soočita svoja mnenja.

Na strani šolarjev so knjigo prebrali učenci, ki obiskujejo knjižničarski krožek. Prav vsem bralcem je bila knjiga zelo všeč, saj je pustolovska, kar nakazuje že njen naslov. Govori o fantu, ki se hoče dokazati svojemu očetu in sam sebi, zato se odpravi za mesec dni v gozd praktično brez vsakršne opreme.

Lepo bi bilo, da bi bili tudi naši starejši bralci z nami, a to v teh časih ne bi bilo varno. Zato so nam člani Literarnega društva Kristine Brenkove napisali pisma. Pogovarjali smo se o njihovih mnenjih in izkušnjah.

Upamo na snidenje iz oči v oči v maju, ko bomo prebirali poezijo.