Devetošolci iz OŠ Horjul prvi v slovenščini zaigrali igro “Podnebna freska”

Francoski inštitut, s katerim redno sodelujemo, je naši šoli kot prvi v Sloveniji ponudil, da bi se na večurni delavnici naši učenci igrali francosko igro “Podnebna freska”, ki je bila letos prevedena v slovenščino.

Gre za kartice z nazornimi slikami in opisi, s pomočjo katerih učenci na velik plakat razvrstijo vzroke in posledice podnebnih sprememb, plakat okrasijo, se nato pogovarjajo  o vseh težavah, ki jih povzročajo podnebne spremembe in iščejo možne poti za preprečevanje najhujših posledic.

Igro so hkrati igrali na še šestih drugih osnovnih in srednjih šolah v Sloveniji, vendar na vsaki v drugem tujem jeziku.

Uživajte v večjezičnosti in prisluhnite predlogom mladim:

Polona Končar

(Skupno 146 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost