ŠPIK – SPODBUJAMO PRIJATELJSTVO IN JOGURTOVE MIŠKE

Spodbujamo prijateljstvo naslov projekta v katerem sodelujemo.

»Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in bodi moj prijatelj. »

(Albert Camus)

Pogovarjali smo se o prijateljstvu, o prijateljih. Kdo so? Zakaj so? Zakaj ravno oni? Mamice, atiji, sosedi, bratje, sošolci, učiteljice in še kdo. Vse te ljudi so našteli učenci. Mnogo zgodb o tem kaj vse so prijatelji naredili za nas in mi za njih smo si podelili. S prijatelji se največkrat igramo. Prijatelj je tisti, ki mu pogosto povemo skrivnosti. Prijatelju zaupamo in ob njem se počutimo prijetno. Včasih se s prijateljem tudi ne strinjamo, se tudi skregamo, a prijatelji konflikt vedno rešijo. Ker je tudi uspešno reševanje težav življenje in spada k prijateljstvu. Prijatelju podamo roko. To pomeni tudi, da mu stojimo ob strani. Pomagamo mu.

Sladkali pa smo se z jogurtovimi miškami. Učenci so želeli, da napišemo sestavine, ki smo jih uporabili, ker si jih želijo za pusta narediti tudi doma. Mi smo jih naredili v šoli že sedaj, ker bodo zimske počitnice ravno v času pusta.

Prilagam recept za jogurtove miške,

Sestavine:

• 1 lonček navadnega jogurta
  • 2 jogurova lončka gladke moke
  • 2 jajci
  • 2 žlici sladkorja
  • 1/2 pecilnega praška
  • limonina lupinica (po želji)

Potrebujemo še:

• olje za cvrtje
  • sladkor v prahu za posip mišk

Tanja Bergant