VITEŠKE IGRE IN SKOK V VESOLJE

Legenda o vitezu Juriju pravi, da je Jurij premagal zmaja in rešil deklico pred smrtjo.

Prvošolcem so všeč junaške zgodbe, bolj pa njihovi junaki. Tako smo imeli športni dan Viteške igre. Naš konjiček nas je vodil preko vseh ovir do strašnega zmaja. Temu smo pokazali junaške veščine in se povzpeli na grajski stolp, da bi rešili princeso. Vitezi smo nato potrebovali sprostitev. To je bil ogled baletne predstave v Cankarjevem domu na Vrhniki. Plesalci so pripravili baletno predstavo Skok v vesolje. Z njimi smo se odpeljali do lune, zvezd, sonca, po mlečni cesti,… Plesalci so nas s plesom kar prikovali na sedišča in predstave je bilo prehitro konec. Polni vesoljskih vtisov smo se vrnili v šolo, kjer smo nadaljevali z viteškimi igrami in si izdelali ščit iz papirja.

Posebni dnevi, kot je bil ta, nam obogatijo šolske dni. Zahvaliti se želimo GŠ Vrhnika, ki nam je ponudila možnost ogleda baleta in nam v živo predstavila žanr, ki ga mnogi otroci obožujejo.

Zapisali učiteljici prvih razredov, Mojca in Irena.