Otroci  očistili okolico šole

V tednu od 11. do 15. marca 2024 so se otroci razredne stopnje zavzeli za okolje in izvedli čistilno akcijo v okolici šole. Z vnemo in energijo so dokazali, kako lahko vsak posameznik, ne glede na starost, prispeva k boljšemu in čistejšemu okolju. Med delom so se učili o pomembnosti skrbi za okolje in ohranjanju narave. Skozi pogovore z učitelji so spoznavali, kako lahko vsakodnevna dejanja vplivajo na čistočo okolja in zakaj je pomembno ohraniti naš planet zdrav in čist za prihodnje generacije. Ob zaključku akcije so izrazili skrb nad količino raznovrstnih odpadkov v okolici šole, med katerimi so prednjačili nikotinski izdelki in odpadki, ki jih puščajo popoldanski obiskovalci športnih površin.

Zapisala Alenka Krušič