Zaprtje šol, pouk na daljavo in nujno varstvo, april 2021

Spoštovani,

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. do 11. 4. 2021.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih in v osnovnih šolah. Pouk v tem času poteka na daljavo kot v drugem valu od oktobra do januarja.

Učenci in učitelji si lahko do razdelitve zalog izposodijo šolsko računalniško opremo. Prošnjo naslovite na elektronski naslov o-horjul.lj@guest.arnes.si.

V šoli se bomo potrudili, da bomo učencem v danih okoliščinah nudili vse ustrezno. Verjamemo, da boste starši tudi tokrat otrokom v veliko oporo, za kar se vam že vnaprej zahvaljujemo.

Vrtci organizirajo nujno varstvo, prav tako osnovne šole za učence od 1. do 3. razreda. Potrebna je predhodna najava do srede, 31. 3. 2021, do 10. ure, ko je potrebno predložiti tudi potrdilo delodajalca. Najavo in potrdilo pošljete na elektronski naslov o-horjul.lj@guest.arnes.si. Prosimo, da pripišete ime in priimek otroka, razred ter datum prisotnosti v šoli.

Nujno varstvo se organizira za otroke in učence, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) vrtcu oz. šoli predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

Šola za učence od 1. do 3. razreda, ki so vključeni v nujno varstvo, zagotovi šolsko prehrano. Potrebna je predhodna prijava prehrane na elektronski naslov o-horjul.lj@guest.arnes.si. Nujno varstvo bo potekalo od 7.00 do 15.00.

Za učence, ki se izobražujejo na daljavo, šola organizira in zagotavlja topli obrok, kot ga je pri delu na daljavo med drugim valom (le za učence s subvencijo). Potrebna je predhodna najava koriščenja te možnosti na elektronski naslov o-horjul.lj@guest.arnes.si.

Aleksander Gube, ravnatelj

Priloga: