17. september – DAN ZLATIH KNJIG S PRVOŠOLCI

“Dobra knjiga – zlata knjiga”, je izjavil France Bevk, ki se je rodil in umrl 17. septembra, na dan zlatih knjig, ko se začne vseslovensko bralno gibanje Bralna značka.

Prvošolci so prvič obiskali šolsko knjižnico, kjer so poslušali pravljico “O fantu, ki je lepo pozdravljal” Slavka Pregla in se naučili, da z lepim pozdravom širimo dobro voljo.

Obljubili smo si, da bomo v šoli in zunaj nje z velikim nasmehom in globokim pogledom v oči pozdravili prav vsakega in mu tako polepšali dan.

Prvošolci si ob prvem obisku niso izposodili nobene knjige. Vendar pa domov kljub vsemu niso odšli praznih rok. Društvo Bralna značka in podjetje Hofer sta omogočila, da so tudi naši prvošolci prav tako kot vsi ostali prvošolci v Sloveniji dobili v dar knjigo “Ponikalnice” Miroslava Košute: 60 ugank za 60 dopolnjenih let Bralne značke!

Knjižničarka, učiteljica in starši se bomo trudili, da jo prav vsi prvošolci opravijo tudi letos.

zapisala Polona Končar